Úvod Správy Niké liga Vstali sme, no súper vyhral zaslúžene

Vstali sme, no súper vyhral zaslúžene

Názory trénerov po zápase 7. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (5:3).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Od nás to bol do 60. minúty veľmi zlý výkon. Nejdem z toho robiť veľké závery, liga sa končí, sme majstri. Niekedy je ťažké motivovať hráčov, aby to tu bol taký zápas ako pred rokom. Na domácich bolo očividné, že idú za svojím cieľom v podobe Európy. Prvý polčas bol z našej strany odovzdaný, nie dobrý. Pripravovali sme sa na centrované lopty i Trusu, robili sme na to špeciálny tréning, no žiaľ, dostali sme z toho prvý gól, čo sa nemôže stať. V prvom polčase sme prehrávali prakticky všetky osobné súboje, mali sme veľmi zlú rozohrávku zozadu, súper nás dobre dostupoval. Mali sme síce prvú šancu, vývoj mohol byť iný, no nevyužili sme ju, a zakrátko sme inkasovali. DAC hral dobre, my sme za stavu 0:4 vstali a dali sme ešte na 3:4. Zostávajúcich 6-7 minút sme mali hrať rozumnejšie, nie tak rýchlo a zbrklo, stratili sme tam loptu a inkasovali sme po piatykrát. Gratulujem domácim, zaslúžene vyhrali. My sa pripravíme na zostávajúce ligové zápasy, sezóna sa skončí, a roboty potom bude určite veľa.“

Xisco Muňoz, tréner DAC: „To bol teda zápas! Z oboch strán to bolo veľmi dobré predstavenie, stál proti nám silný súper, ktorý k nám prišiel ako majster, treba mu zagratulovať. Úvodných 60 minút bolo z našej strany výborných, toto je tá úroveň, ktorú potrebujeme udržať až do konca stretnutia. Cítili sme podporu od fanúšikov, verím, že takto budeme pokračovať. O tomto je futbal, takéto zápasy v lige potrebujeme. Osem mesiacov naháňame súperov pred nami, chceme ešte uspieť v zostávajúcich troch kolách, aby sme splnili náš veľký cieľ v podobe Európy.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Zostrih predposledného zápasu sezóny.
Názory trénerov po zápase 9. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FK Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava (2:1).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:1.