Úvod Správy Európska liga V Dánsku opäť plejáda nevyužitých šancí, koniec v Európe

V Dánsku opäť plejáda nevyužitých šancí, koniec v Európe

ŠK Slovan Bratislava prehral v odvete 2. predkola Európskej ligy na ihrisku Lyngby BK 1:2.

Belasí začali duel v Lyngby výborne, už v 8. minúte mali k dispozícii pokutový kop, Vittek však neprekonal Andersena. Slovanisti následne spálili aj ďalšie vyložené šance a tak pykali, keď inkasovali po penalte Rygaarda Jensena a strele Ornskova. Gól Oršulu z poslednej minúty už nezvrátil nepriaznivý výsledok. Do 3. predkola tak postúpil dánsky tím Lyngby BK.

V príjemnom polooblačnom počasí sprevádzanom vetrom od mora začali oveľa lepšie slovanisti. Už v 2. min potiahol Vittek akciu stredom poľa, naľavo našiel Čavriča, ktorého strelu zablokoval obranca. Belasí mohli ísť do vedenia v 8. min, Vittek vysunul vľavo de Kampsa, ten prešiel do šestnástky, kde ho Ornskov stiahol za dres. Vittek však nariadenú penaltu nepremenil, namieril k ľavej žrdi, čo Andersen vystihol a vyrazil na roh. Vzápätí Čavrič našiel kolmicou za obranu Hološka, ktorý tiesnený postupoval zoči-voči Andersenovi. Snažil sa ho prehodiť, čo sa mu podarilo, lenže zároveň tesne minul ľavý horný roh brány. V 15. min belasí zavreli Lyngby pred bránou, Hološko nabil Vittekovi, ten  však vystreliť nedokázal. Domáci sa prvý raz dostali k bráne v 20. min, keď Kjaer hlavičkoval na zadnej žrdi do Marešovej ruky. Rozhodca nariadil penaltu, Rygaard Jensen namieril pod brvno, Greif bol bez šance – 1:0. V 26. min mohlo byť vyrovnané, Hološko od postrannej čiary centroval na bližšiu žrď, kde sa uvoľnil Vittek, ktorý zblízka napálil len do Andersena. Lyngby sa pripomenulo o tri minúty neskôr, Brandrup už zo šestnástky vyslal projektil k ľavej žrdi, Greif vyboxoval na roh. Z následného centra však rezultovala skrumáž pred bránou, lopty sa ujal Brandrup a Greif len ťažko mohol reagovať na jeho projektil do ľavej šibenice – 2:0. V 33. min mohol znížiť Mareš, v dobrej pozícii však trafil len do obrancu, aby Andersen loptu následne pokryl.

Druhé dejstvo už neprinieslo toľko šancí. Lyngby sa zatiahol pred vlastnú bránu a belasí len ťažko prekonávali obranný val dánskeho mužstva. Nádejne vyznel prienik Čavriča zo 62. min, no finálna prihrávka nenašla adresáta. Vittek to v 65. min skúšal akrobatickými nožničkami, Andersena však neprekvapil. V 67. min zapískal islandský rozhodca veľmi spornú penaltu pre Lyngby po páde Brandrupa v šestnástke. Sorensen však Greifa neprekonal, keďže namieril do brvna, odkiaľ sa lopta odrazila do hry. V 79. min vyslal de Kamps strelu z väčšej vzdialenosti, lopta plachtila pod brvno, no napokon zapadla na hornú sieť. Zakrátko sa činil aj Greif, ktorý bravúrne zlikvidoval strelu Christjansena z 20 metrov. Belasým nebolo v tomto dvojzápase dopriate, Schet trafil v 87. min spoza šestnástky do pravej žrde. Napokon sa to podarilo až v 90. minúte Filipovi Oršulovi, ktorý sa presadil po rohovom kope a umiestnil loptu do ľavého spodného rohu brány - 2:1.

Lyngby BK – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:0)

Góly: 19. Rygaard Jensen (z 11 m), 30. Ornskov - 90. Oršula

Žlté karty: 9. Ornskov, 76. Fosgaard, 84. Ojo - 51. Sekulič, 83. de Sa, 84. de Kamps, 90. Kubík

Rozhodovali: Thorarinsson – Sigurdsson, Valdimarsson (všetci Island)

Návšteva: 2286 divákov

Lyngby: Andersen – Brandrup (69. Jensen), Jonasson, Sorensen, Lumb – Fosgaard, Ornskov, Christjansen, Blume – Kjaer (74. Ojo), Rygaard Jensen (63. Hebo)

Slovan: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík – Hološko (85. Oršula), Savičevič, de Kamps, Čavrič (74. de Sa) – Mareš (61. Schet), Vittek