Úvod Správy Mládež Belasá U17 i U15 víťazne v derby

Belasá U17 i U15 víťazne v derby

Ako hrali naši mladíci?

Počas víkendu boli v akcii naše dorastenecké i žiacke výbery. Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan s hodnoteniami trénerov jednotlivých kategórií.

Starší dorastenci mali bratislavské derby s Petržalkou dobre rozbehnuté, keď viedli po premenenej penalte v podaní Alexeja Maroša. Hostia z pravého brehu Dunaja však dvomi gólmi v záverečnej desaťminútovke kompletne otočili priebeh a vzali si všetky tri body. Zverenci Michala Suchomela sú v tabuľke naďalej druhí s päťbodovým mankom na Trenčín, ktorý má ešte zápas k dobru.

Mladší dorastenci sa naopak predstavili v Petržalke. Belasá U17 udrela dvomi gólmi v rozmedzí 36. – 39. minúty, keď skórovali Šimon Peter Rúsek a Peter Holocsy z pokutového kopu. Po prestávke ešte Bálinth Kireth zvýšil na konečných 3:0 pre Slovan. Zverenci Mariána Bochnoviča sú v priebežnom poradí druhí.

Naša U16 v Petržalke prišla o jarnú víťaznú šnúru. Zápas sa pre belasých nevyvíjal dobre, keď už v 27. minúte prehrávali o dva góly. Filip Rajčan síce zakrátko vsietil kontaktný gól na 1:2, viac presných zásahov však už v podaní slovanistov neprišlo. Naopak, domáci ešte v druhom polčase upravili na konečných 1:3 z pohľadu Slovana. Zverenci Michala Demetera sa nachádzajú na tretej priečke ligovej tabuľky.

Naši starší žiaci odohrali mládežnícke derby so Spartakom. Belasá U15 uspela v Trnave, keď otočila z 0:1 na 2:1 gólmi Jakuba Jozefa Berka a Matúša Tomáška. Zverenci Patrika Lipnického naďalej vedú tabuľku nadstavbovej časti o titul. Belasej U14 v Trnave tesne unikli body, keď prehrala tesne 2:3. Oba presné zásahy strelil Alan Maël Lembakoali.

Mladší žiaci sa predstavili v Dunajskej Strede. Belasá U13 na rovesníkov z DAC nestačila a prehrala 2:6, naša U12 zvíťazila vysoko 26:9.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

19. kolo

ŠK Slovan – FC Petržalka 1:2 (0:0) – Maroš (gól Slovana)

Zostava Slovana: Spišák – J. Šalkovič, Tománek (66. Marušin), Bezghuba, R. Slovák, Denko (85. Schmidt), Nemeškürti, Balko, Maroš, Mateáš (76. Spišiak), S. N. Murár (66. Marko)

Michal Suchomel, hlavný tréner U19: „V zápase prevládala súbojovosť nad hernou kvalitou. Prvý polčas bol medzišestnástkový po jednej šanci na oboch stranách. V druhom sme išli do vedenia po premenenom pokutovom kope Maroša. V ďalšej príležitosti sme trafili tyčku brány. Súper vyrovnal po štandardnej situácii. V závere sa potvrdilo známe nedáš dostaneš.“

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

19. kolo

FC Petržalka – ŠK Slovan 0:3 (0:2) – Rúsek, Holocsy, Kireth

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Dom. Balog, Polakovič, Švec, Veľký (32. Libák), Holocsy, L. Šalkovič (70. Gendiar), Kotúček (60. Kodhaj), Canolli, Rúsek (60. Kireth), Lukáček (78. Lembak)

Marián Bochnovič, hlavný tréner U17: „V derby zápase sme prvých 30 minút nehrali dobre, domáci boli lepší. Nám viazol prechod do útoku, strácali sme ľahké lopty, neboli sme nebezpeční smerom dopredu. Všetko zmenila gólová akcia ,keď zakončil strelou po zemi Rúsek. Od tohto momentu sme už kontrolovali hru. Pridali sme ďalší gól z penalty Holocsym po faule na prenikajúceho Šveca. Druhý polčas sme už hrali dobre, boli sme kvalitnejší v medzihre a po peknej akcii dal tretí gól striedajúci Kireth. Domácich sme do vážnejšej príležitosti nepustili a myslím si, že sme si víťazstvo zaslúžili.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

19. kolo

FC Petržalka – ŠK Slovan 3:1 (2:1) - Rajčan

Zostava Slovana: Petrič – Féder, Botka (60. Víg), Čekovský, Palider, Barnáš, Rajčan, Pomšahár (72. Lisický), Treplan (51. Toplanský), Novák, Danchuk (51. Kianička)

Michal Demeter, hlavný tréner U16: „V prvom polčase sme v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi podali podpriemerný výkon. V oboch fázach hry sme nemali dostatočnú kvalitu, chýbala nám väčšia emócia, sebavedomie a aktivita. Do druhého polčasu sme išli s jednogólovou stratou na súpera, s cieľom ukázať lepší výkon a to sa nám aj podarilo. Naši hráči ukázali srdce a charakter, vytvorili sme si súvislý tlak, výsledok zápasu sa nám ale napriek veľkej snahe nepodarilo otočiť. V úplnom závere pri hre vabank sme naopak z protiútoku ešte tretíkrát inkasovali. Viac ako výsledok ma mrzí aktuálne veľký počet zranených hráčov, aj v tomto zápase sme museli dvakrát vynútene striedať. Chlapcom prajem skoré uzdravenie a čo najrýchlejší návrat do tréningového procesu.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov; skupina západ

3. kolo nadstavbovej časti o titul

FC Spartak – ŠK Slovan 1:2 (1:1) – Berko, Tomáško

Zostava Slovana: Huber – Berko, Opanasenko (73. Mich. Hacker), Masarik, Zavora, Šimek (27. Dopirák), L. Hofstädter, Oláh, Štepanovský (50. Tomáško), Lisický (73. Ricotti), Vician (50. Listmajer)

Patrik Lipnický, hlavný tréner U15: „V úvode zápasu sme mali problém zachytávať prihrávky a nábehy súperových hráčov za našu obrannú líniu. Vyústením nášho slabšieho vstupu do zápasu bol inkasovaný gól po veľmi prísne odpískanom pokutovom kope. Postupne sme sa začali herne aj pohybovo zlepšovať a podarilo sa nám ešte v prvom polčase vyrovnať po štandardnej situácii. Druhý polčas bol viac - menej vyrovnaný, nebezpečné útoky sa striedali na obidvoch stranách. V poslednej 15- minútovke sme odohrali našu najlepšiu fázu zápasu a po jednej priamočiarej akcii a pohotovom zakončení strhli víťazstvo na našu stranu. Výhru nad kvalitným súperom si ceníme."

Slovan U14 – I. liga starších žiakov; skupina západ

FC Spartak – ŠK Slovan 3:2 (1:1) – Lembakoali 2

Zostava Slovana: Bôžik – Bálint (55. Barczi), Grožaj, Lukáč, Horka (59. Katriak), Lányi (36. Sobolovský), Čarský (62. Humolli), Ščibrány, Halanda (36. Žofčák), Lembakoali, Šmida

Michal Polčic, hlavný tréner U14: „Odohrali sme kvalitný zápas, kde sme okrem prvých 15 minút boli viac ako vyrovnaným súperom. Rozhodli detaily, a to efektivita a dôraz v pokutovom území či už pri ofenzíve alebo defenzíve. Výsledok nás mrzí, zápasu by sa viac hodila remíza."

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 6:2 (3:0) – Ryška, Čermák

Zostava Slovana: Maček, Strapák – Zicho, Hort, Čermák, Rákai, Marek, Záleský, Ryška, Hurban, Stašiniak, Hromada, Glab, Hutta, Majer, Radzo, Kapusta, Boledovič

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 9:26 (6:12) – Danihel 6, Pračko 4, Mislovič 4, T. Hofstädter 4, Achberger 4, Lipnický 2, Kičko, Oros (vl.)

Zostava Slovana: Tóth, Hoššo – Pračko, Valch, Slovinec, Ondriš, Bergendi, Danihel, Samel, Kičko, Rehuš, Mislovič, T. Hofstädter, Figuľa, Achberger, Gmuca, Čermák, Lipnický

Andrej Kurilla, hlavný tréner U12: „Máme za sebou dobrý zápas proti kvalitnému súperovi. V 3 zo 4 štvrtín sme mali hernú prevahu, darilo sa nám presadzovať ako individuálne, tak aj kombinačne. 1 štvrtina bola vyrovnaná, pričom nás súper vysokým presingom dostával pod tlak, z čoho pramenili naše straty v situáciách, v ktorých bežne lopty nestrácame. Celkovo môžeme byť spokojní, ukázali sme individuálnu kvalitu ako aj solídnu úroveň hernej kondície.''