Úvod Správy Reprezentácia Gruzínci krok od ME, Marcelli pri víťazstve nad Španielskom

Gruzínci krok od ME, Marcelli pri víťazstve nad Španielskom

Vystúpenia belasých reprezntantov.

Vo štvrtok boli v akcii viacerí belasí reprezentanti. Prinášame vám prehľad ich vystúpení a minutáže.

Guram KašiaJaba Kankava sa radujú z postupu do finále play-off o miestenku na majstrovstvá Európy. Gruzínci zdolali Luxembursko v Tbilisi 2:0. Guram Kašia nastúpil v základnej zostave s kapitánskou páskou, ktorú v 86. minúte predal Jabovi Kankavovi, navrátilcovi do národného tímu. Gerson Rodrigues odohral za Luxemburčanov takmer celý zápas a dokonca rozvlnil sieť, keď presnou strelou k žrdi pôvodne vyrovnával na 1:1. Tento gól však napokon neplatil, pretože rozhodca sa po konzultácii so systémom VAR vrátil k predošlej situácii a vylúčil luxemburského obrancu, ktorý ako posledný fauloval útočiaceho Gruzínca.

Gruzínci si to o miestenku na ME rozdajú v utorok 26. marca doma s Gréckom.

Nino Marcelli bol pri veľkom výsledku slovenskej reprezentácie do 21 rokov v Španielsku. Náš odchovanec nastúpil v základnej zostave a na ihrisku strávil 62 minút. Mladí Slováci zvíťazili nad favorizovanými domácimi 2:0.

Cesar Blackman nastúpil v základnej zostave Panamy v semifinále CONCACAF Ligy národov s Mexikom. Panamčania prehrali 0:3, Blackman absolvoval 77 minút.