Úvod Správy Mládež Tri víťazstvá belasých futbalistiek

Tri víťazstvá belasých futbalistiek

Sumár výsledkov ženských družstiev.

Počas víkendu boli v akcii tri ženské družstvá ŠK Slovan Bratislava. Všetky tri tímy zaznamenali cenné víťazstvá a dobré výkony.

Ženy ŠK Slovan potvrdili doma úlohu favorita a GFC Regionálnu Akadémiu zdolali 7:1, keď o osude zápasu bolo rozhodnuté už po prvom polčase. Belasé sa v tabuľke nachádzajú na treťom mieste so ziskom 31 bodov, v sobotu ich čaká bratislavské derby v Petržalke.

Úspešné boli aj ženské mládežnícke výbery. Družstvo do 19 rokov (WU19) nadelilo Novým Zámkom 26 gólov a jasne získalo tri body. Slovanistky sú v tabuľke tretie.

Výber do 15 rokov (WU15) zvládol dramatický duel s Novými Zámkami, a získal cenné tri body po triumfe 3:2. Belasé sa vďaka tomu v priebežnej tabuľke posunuli práve cez Novozámčanky na priebežné druhé miesto.

DEMIŠPORT liga – I. liga žien

16. kolo

ŠK Slovan – GFC Regionálna Akadémia 7:1 (5:0)

Góly: 3. a 30. Krajčíová, 12. a 74. Droppová, 10. Gibejová, 15. Tomčíková, 78. Jalakšová (z 11 m) – 67. Grácová

Zostava Slovana: Geletová – Korimová, Harušťáková, Tomčíková (46. Pálková), Jalakšová, Bereščáková, Krajčíová (46. Nedoroščíková), Ščasnárová (62. Ivanová), Naňová (62. Chlepková), Droppová, Gibejová (46. Vaculová)

I. liga kategórie WU19

16. kolo

ŠK Slovan – FC Union Nové Zámky 26:1 (10:0)

Góly Slovana: Gibejová 4, Krúpová 4, Melišová 4, Masárova 3, Alshamali 3, Važanová 2, Horvatová, Tordajiová, Nedoroščíková, Snopková, Bartošová

Zostava Slovana: Butašová – Miškovičová (64. Valičková), Horvatová, Kozubová (64. Turoňová), Tordajiová (60. Herdicsova) , Važanová (46. Bartošová), Masárova, Gašparíková (60. Snopková), Nedoroščíková (46. Melišová), Gibejová (46. Krúpová), Alshamali

Ján Murár, hlavný tréner WU19: „Od úvodu sme sa do súpera pustili s veľkou chuťou. Veľmi dobre sme kombinovali a snažili sa každú jednu našu akciu zakončiť. Výborne sme zachytávali rozohrávku súpera a tým sme mu prakticky nedali šancu sa presadiť smerom k našej bráne. Už posledná 15- minútovka bola viac menej o prekombinovaní našich akcií namiesto jednoduchších riešení situácií. Do druhého polčasu sme so zámerom ostať na zemi a hrať našu hru a hlavne držať tempo a nasadenie. Vrátili sme sa ku kombinačnej hre, a o to jednoduchšie sme sa dostávali k zakončeniu. Myslím si, že dievčatá si zápas užili, a aj strelecky si spravili chuť do ďalších zápasov.“

I. liga kategórie WU15

16. kolo

ŠK Slovan – FC Union Nové Zámky 3:2 (2:0)

Góly Slovana: Mišúthová, Ivanová, Christová

Zostava Slovana: Eglová – Chovanová, Vicianová, Luščáková, Barkolová, Mišúthová, Ivanová, Ciglanová, Kaláberová, Garajová, Miklánková, Raticová, Hurajtová, Barteková, Kosová, Bistáková, Srnová, Esztergályos, Christová

Lenka Šulíková, asistentka trénera WU15: „Už pred začiatkom zápasu sme očakávali, že dnes to bude náročnejšie, čo sa aj potvrdilo. Hráčky mali v nohách ťažké zápasy z medzinárodného turnaja, rovnako dve hráčky absolvovali ďalšie dva zápasy na reprezentačnom zraze WU15 a plus sa objavili aj dve zranenia. Keďže boli prázdniny, tak väčšina dievčat rovno po turnaji odcestovala a preto aj neboli na tréningu čo sa podpísalo na ich výkone. Do zápasu sme vstúpili aj napriek tomuto všetkému so svojím cieľom, ktorý sme nezmenili a to potvrdiť dobrú formu a získať 3 body. Nakoniec to bolo vydreté víťazstvo proti súperovi, ktorý hral väčšinou len na rýchle protiútoky. Prvý polčas sa odohrával predovšetkým na súperovej polovici, z čoho sme dokázali využiť “len” dve šance a tak sa ujať vedenia. Súper sa snažil uzavrieť priestor pred pokutovým územím a následne po získaní lopty našimi nepresným prihrávkami sa snažil preniknúť dlhými prihrávkami vzduchom cez krajné stredové hráčky a tak ohroziť našu bránu. Správnym technickým prevedením jednotlivých herných činností sme prevýšili súpera a tým ukázali niekoľko pekných kombinácií, no žiaľ do zakončenia sme sa dostávali ťažšie. V druhom polčase sme si zápas skomplikovali dvomi nepresnými prihrávkami v obrane, ale gólový náskok sme nakoniec ustrážili. Brankárka Olívia Eglová nás v závere podržala dobrými zákrokmi, čo bolo kľúčové. Celkovo to bol bojovný zápas a sme radi, že ho dievčatá takto zvládli, lebo sme vedeli aká je situácia, a tri body tak zostali doma.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si tlačovú konferenciu v Dunajskej Strede v podaní trénera Weissa.
Zostrih dnešného zápasu v Dunajskej Strede. (so súhlasom VOYO)
Názory trénerov po zápase 7. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (5:3).